´Anjelky´vyhrali so Schiom po predĺžení 71:67

19.02.2014 Celý región

Košice 19. februára (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice vyhrali v stredajšom zápase Európskej ligy 2013/2014 v košickej Steel aréne nad talianskym klubom Beretta Famila Schio až po predĺžení 71:67. V košickom drese zaznamenala double-double Lynetta Kizerová, ktorá dala 20 bodov a pridala 14 doskokov, 21 bodmi sa blysla i Farhiya Abdiová.

"Anjelky" okrem toho, že prerušili sériu prehier v košickom hokejovom stánku a upravili počet víťazstiev s talianskym súperom už na číslo osem, živia aj teoretickú nádej pre výhodu domáceho prostredia v play off.

Zverenky trénera Maroša Kováčika odohrajú posledný zápas A-skupiny v stredu 26. februára na palubovke francúzskeho Tango Bourges Basket (20.00 h).

Priebeh zápasu:

Výborný vstup do stretnutia zaznamenal hosťujúci tím, ktorý sa v 3. minúte po presnom zásahu Hontiovej ujal vedenia 8:0. Košický klub zaznamenal úvodné dva body až po oddychovom čase, keď sa v 4. minúte presadila Kizerová (2:8). Tá istá hráčka korigovala o tri minúty neskôr i na 10:12 a po nej zrovnala dvomi premenenými šestkami Krivačevičová (12:12). Good Angels sa po prvý raz dostali do vedenia v 10. minúte po koši Abdiovej, vzápätí Hruščáková premenila jeden z dvoch trestných hodov a upravila na 17:15. Na konci 10. minúty zrovnala na 17:17 hosťujúca Sottanová. Domáce hráčky vyhrávali v ďalšom priebehu ešte 23:21, 26:23, ale Schio v 17. minúte zrovnalo na 28:28. Vzápätí Godinová a Vanderslootová otočili vývoj skóre - 28:31. V 19. minúte Macchiová trafila spoza trojkového oblúka a na ukazovateli skóre svietil stav 30:34. Polčasový rezultát uzavrela domáca Abdiová, ktorá premenila dve šestky - 35:37.

Druhé dejstvo odštartovali trojkové zásahy domácej Bojovičovej a hosťujúcej Sottanovej (38:40). Potom sa presadili Macchiová a Godinová a v 23. minúte prehrával desaťnásobný slovenský majster 38:44. O minútu neskôr korigovala trojkou Perkinsová - 41:44, no nevyhli sa zbytočným chybám a Godinová (4 b), Macchiová (1) a Vanderslootová (2) upravili na 41:51. "Anjelky" kontrovali košmi Kizerovej a Bojovičovej, ktorá v 29. minúte trojkou znížila na 46:51. V 32. minúte sa najprv trafila Larkinsová (46:53), no po nej zaznamenala trojku Zietarová a Hruščáková v 33. minúte korigovala na 51:53. Hosťujúca Larkinsová štyri minúty pred koncom duelu upravila na 53:58, no košické nádeje udržiavala trojkou Abdiová - 56:58. V dramatickom závere poslala zápas do predĺženia Perkinsová, ktorá premenila tri trestné hody - 65:65. V päťminútovom predĺžení ťahali za kratší koniec hráčky Schia a prehrali ho 2:6. O body košického klubu sa postarali Kizerová (4) a Abdiová (2).

A-skupina Euroligy žien:

Good Angels Košice - Beretta Famila Schio 71:67 pp (35:37)
Zostava a body GA: Abdiová 21, Kizerová 20, Perkinsová 10, Bojovičová 8, Hruščáková 3 (Zietarová 5, Krivačevičová 4, Bálintová 0, Kiššová 0) - najviac bodov Schio: Macchiová 17, Godinová 12, Vanderslootová 11, Larkinsová 10. Rozhodovali: Glišič (Srb.), Fritz (Nem.), Usworth (Ang.), TH: 25/19 - 19/13, trojky: 6:4, fauly: 23:22, 5 faulov: Kizerová (Košice), 2875 divákov.

Peter Jankovič, asistent trénera Good Angels Košice: "Myslím si, že vstup do zápasu nebol dobrý. Prehrávali sme 0:8, no spôsobilo to vedomie toho, že sme potrebovali zvíťaziť. Dôležitosť zápasu sa prejavila na tíme, dievčatá však pozdvihli hlavy a najväčším pozitívom v celom dueli bolo to, že sa nevzdávali do samého konca."

Farhiya Abdiová, hráčka Good Angels Košice: "Bojovali sme celý zápas, hrali sme tvrdo a najmä so srdcom, preto sme zvíťazili. Verila som, že vyhráme v momente, keď Miljana Bojovičová dala trojku a celá lavička ožila."

Miguel Martínez Méndez, tréner Schia: "Nezaoberali sme sa žiadnymi sériami, sú to iba hlúpe veci. Boli sme takmer počas celého duelu lepší, mrzí ma, že na konci sme nedodržali to, čo sme si povedali. Urobili sme dve hlúpe hrúbky a to rozhodlo."
Rafaella Masciadriová, hráčka Schia: "Potrebovali sme zvíťaziť, ale neudržali sme koncentráciu počas celého duelu. Bol to veľmi ťažký zápas, tridsaťdeväť minút sme boli lepší, ale pokazili sme záver. Tri šestky v závere zápasu rozhodli."